Çankırı Valiliği
Çankırı Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Çankırı Valiliği
Çankırı Valiliği

Müdürlüğümüz Personeli ve TEMA Vakfı İl Temsilcisi Yusuf ÜZÜMLÜ tarafından Sıfır Atık Eğitimi Verildi

31 Mayıs 2019
Müdürlüğümüz Personeli ve TEMA Vakfı İl Temsilcisi Yusuf ÜZÜMLÜ tarafından Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Tetra Pak’ın desteğiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliğiyle TEMA Vakfı tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Eğitim Projesi” Çankırı’da tamamlandı.

TEMA Vakfı Çankırı İl Temsilcisi ve aynı zamanda İl Müdürlüğümüz personeli Harita Mühendisi Yusuf ÜZÜMLÜ öncülüğünde TEMA Gönüllüsü eğitim sorumlularınca Güneş İlkokulu, Refik Saydam İlkokulu ve Atatürk İlkokulu’nda toplam 6 sınıfta 2 ders saati süresince Sıfır Atık Eğitimi verildi.

İl Müdürlüğümüz ÇED ve Çevre Hizmetleri Şube Müdürlüğü personellerinin de katılım sağladığı eğitimlerde öğrencilere doğal varlıkların korunması, tükenebilir varlıkların ve çevrenin bilinçli kullanılması, çevre dostu tüketim alışkanlıklarının kazandırılması ve atık yönetimi konularında farkındalık kazandırılması amaçlanmıştır.

Eğitim esnasındaki etkinliklerle çocukların 5D ( Düşün ve gerekli değilse tüketme, Daha az tüket, Değerlendir ve yeniden kullan, Değiştir ve farklı amaçla kullan, Dönüştür ve doğaya geri kazandır) ile Sıfır Atık kavramını tanımaları ve atıkları farklı şekillerde değerlendirebileceklerini fark etmeleri hedeflenmiştir.

Eğitim sonunda öğrencilere TEMA Vakfı tarafından hazırlanan 5D ile ilgili broşür, sticker ve Bakanlığımızın yayınladığı “Çevreci Çocuk” Dergisi hediye edilmiştir.

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır